24 czerwca 2024

Drukarki do etykiet: co warto o nich wiedzieć?

Etykiety mają bardzo szerokie zastosowanie, można je spotkać niemal na każdym kroku. Nigdy jednak większość z nas nie zastanawia się nad tym, dzięki jakim urządzeniom one powstają. Do druku samoprzylepnych etykiet wykorzystuje się drukarki etykiet.

Drukarka etykiet: w jakich branżach są wykorzystywane?

Lista branż, w których można wykorzystać drukarkę etykiet jest niezwykle długa. Małe przenośne drukarki wykorzystują między innymi instalatorzy i elektrycy. Na rynku są nie tylko mobilne drukarki, ale również przemysłowe. Te ostatnie wykorzystuje praktycznie każda branża: począwszy od przemysłu spożywczego (naklejki na owocach to przykład etykiet drukowanych specjalnymi drukarkami), przez przemysł motoryzacyjny i odzieżowy aż do gospodarki magazynowej.

Wszystkie etykiety w tych branżach muszą być trwałe, odporne na bardzo różne warunki. Dlatego wybierając drukarkę należy stawiać na sprzęt najwyższej jakości. Więcej o drukarkach etykiet można przeczytać w naszym artykule „Drukarka do etykiet: dlaczego warto ją kupić?„.

Drukarka do etykiet: jakie wymagania musi spełniać?

Bardzo ważnym parametrem jest szerokość druku. Im jest ona większa, tym szerszą etykietę można wydrukować. W drukarkach mobilnych najczęściej można wydrukować etykiety do 19 milimetrów szerokości. Warto też zwrócić uwagę, na jakich powierzchniach etykietę można nadrukować.

Ważna jest także jakość wykonania i trwałość obudowy drukarki. Do nabycia są również drukarki stacjonarne o bardzo szerokim spektrum wykorzystania.