15 lipca 2024

Fotelik do jazdy tyłem: najpopularniejsze mity

dziecko w foteliku

Fotelik samochodowy jest niezbędny, jeśli zamierzamy podróżować z dzieckiem i zależy nam na jego bezpieczeństwo. Wśród wielu modeli znajdują się między innymi te przeznaczone do jazdy tyłem. Jak się jednak okazuje, wokół nich narosło wiele mitów. Spróbujemy rozprawić się przynajmniej z niektórymi.

Tylko pierwszy fotelik samochodowy może być tym montowanym tyłem

Foteliki do jazdy tyłem można wykorzystywać zarówno jako pierwsze foteliki samochodowe, jak i te kolejne. Co jednak ważne, pierwszy fotelik zawsze musi być montowany tyłem. Kolejny fotelik do samochodu może, ale nie musi, zdecydowanie jednak lepszym rozwiązaniem jest wybór fotelika montowanego właśnie tyłem.

Bo dziecko woli przodem

Wielu rodziców uważa, że fotelik do samochodu do jazdy tyłem to rozwiązanie, które nie przypadnie do gustu dziecku. Tymczasem okazuje się, że foteliki do jazdy tyłem są naprawdę lubiane przez maluchy. Wybierając fotelik do samochodu, należy przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem naszej pociechy. Tymczasem okazuje się, że foteliki do jazdy tyłem gwarantują bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Dziecko nic nie widzi

Wielu rodziców wybierając fotelik samochodowy od razu skreśla ten do jazdy tyłem, mówiąc, że dziecko nic nie będzie widzieć. Tymczasem przeprowadzone testy pokazują, że podczas jazdy tyłem dziecko widzi wcale nie mniej niż wówczas, gdy jedzie przodem.

Jeśli foteliki do jazdy tyłem to temat, który Cię zainteresował, kupujesz właśnie fotelik do samochodu, zapoznaj się z naszym innym artykułem poświęconym właśnie fotelikom samochodowym.