28 lutego 2024

Fotelik do jazdy tyłem

Samochód przed domem

Jeśli chcemy w aucie przewozić dziecko, musimy przede wszystkim zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo. Bez wątpienia pomoże nam w tym odpowiedni fotelik samochodowy. Jeśli kilkanaście lat temu foteliki nie były znane. Dzisiaj żadne odpowiedzialny rodzic nie będzie przewoził dziecka bez fotelika. Największą uwagę skupiają foteliki do jazdy tyłem. Pojawia się w związku z tym pytanie dlaczego fotelik do jazdy tyłem jest dobrym rozwiązaniem. Jakie ma zalety? Czy na pewno gwarantuje maluchowi bezpieczeństwo na najwyższym poziomie?

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Fotelik to jazdy tyłem  – o ile tylko jest to model dobrany pod kątem danego auta i mający doskonałe wyniki w testach technicznych – zagwarantuje naszemu dziecko bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Tak umiejscowiony fotelik sprawia, że maluch jest dostatecznie chroniony zarówno przed zderzeniami czołowymi, jak i bocznymi. Dlatego bez wątpienia warto stawiać na foteliki do jazdy tyłem, których wybór jest obecnie ogromny.

Czy fotelik do jazdy tyłem jest wygodny dla dziecka?

Oczywiście, że tak! Błędem jest przekonanie, że foteliki do jazdy tyłem sprawiają, iż pociecha czuje się źle. Zarówno modele przeznaczone do jazdy przodem, jak i tyłem mają szereg udogodnień, które sprawiają, że dziecko podczas jazdy nie odczuwa najmniejszego nawet dyskomfortu.

Fotelik do jazdy tyłem to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Bez wątpienia nie należy obawiać się takich właśnie fotelików samochodowych.