24 czerwca 2024

Foteliki do jazdy tyłem – zalety

Foteliki do jazdy tyłem - zalety

Odwiedzając profesjonalny sklep z fotelikami samochodowymi, rodzice malucha mają wiele modeli do wyboru. Parametry, na które muszą oni koniecznie zwrócić uwagę, to wzrost oraz waga dziecka (producenci podają również często kategorię wiekową – jest ona jednak sugestią, nie wyznacznikiem). Pomijając różnorodny design, kolory i dodatki mogą oni również zastanowić się na tym, czy bezpieczne foteliki samochodowe to takie, które jadą przodem do kierunku jazdy, czy może tyłem. W niniejszym tekście skupimy się na tych drugich. 

Sklepy z fotelikiem samochodowym do jazdy tyłem 

Bez dwóch zdań foteliki samochodowe dla dzieci do jazdy tyłem są o wiele bardziej bezpieczne (aż pięciokrotnie), od tych ustawianych w tradycyjny sposób do kierunku jazdy. Wpływ na ochronę malucha ma oczywiście wiele czynników, do których można zaliczyć produkt wykonany z najlepszych jakościowo materiałów – odpowiednio przetestowanych. Profesjonalny sklep z fotelikami samochodowymi wskaże również inny czynnik, którym jest sama fizyka. Wbrew pozorom warto jest i o niej pomyśleć. 

Wyniki testów zderzeniowych 

Wybierając foteliki dla dzieci, dla zobrazowania sobie niektórych sytuacji, warto jest obejrzeć dostępne w sieci testy zderzeniowe, określające przydatność fotelików. Te ustawione tyłem do kierunku jazdy, zgodnie z fizyką, podczas zderzenia bardziej chronią malucha.

W momencie uderzenia korpus dziecka rozkłada siłę równomiernie na plecy i głowę, dzięki czemu nic w delikatnym ciele nie ulega przeciążeniu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku jazdy przodem, gdzie w razie kolizji najbardziej narażone na uraz są kręgi szyjne. O tym swoich klientów powinien poinformować każdy profesjonalny sklep z fotelikami samochodowymi.