24 czerwca 2024

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia iPhone

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia iPhone

Czynniki zewnętrzne są najczęstszą przyczyną awarii iPhone’a. W większości przypadków samodzielna naprawa iPhone w domu jest niemożliwa. Wymaga nie tylko nowej części zamiennej, szczegółowych instrukcji, ale także dostępności specjalistycznych narzędzi. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest serwis iPhone.

Wilgoć w telefonie

Inżynierowie Apple twierdzą, że stworzyli wodoodporny telefon, który może znajdować się pod wodą nawet przez godzinę. Jednak specjaliści od napraw zalecają ograniczenie kontaktu telefonu z wilgocią. Tym bardziej że naprawa Apple jest w tym przypadku stosunkowo droga, nawet najlepszy serwis Apple może nie poradzić sobie z rozległymi uszkodzeniami.

Upadek z wysokości

Szafirowy kryształ Gorilla Glass i obudowa wykonana z wytrzymałego aluminium z serii 7000 są dalekie od stuprocentowej ochrony przed wstrząsami, upadkami i innymi negatywnymi wpływami zewnętrznymi. Dlatego zderzenia z asfaltem, betonem, lodem i innymi twardymi przedmiotami mogą zepsuć urządzenie oraz wygląd i wewnętrzne „wypełnienie”. Dzieci to dla urządzeń przenośnych, w tym iPhone’ów, – bezpośrednie zagrożenie. Nowoczesna technologia jest wrażliwa. Nie został zaprojektowany do uderzenia, bicia czy gryzienia.

Najczęstszym skutkiem wszystkich powyższych jest awaria modułu wyświetlacza. Ten czasami można wymienić w domu. Sensowniej jest jednak udać się po poradę do specjalisty. W każdym razie, której opcji naprawy nie wybierzesz, naprawa smartfona będzie tańsza niż kupienie nowego. Co więcej, przy zakupie nowego urządzenia nikt nie zabezpieczy cię przed powtórzeniem awarii.