24 czerwca 2024

O podkładaniu głosów słów kilka

Mikrofon w studiu

Oglądając w TV spot reklamowy, oglądając dubbingowany film z pewnością nie zastanawiamy się nad tym, jak wygląda praca nad ich udźwiękowieniem. Czasem tylko narzekamy na barwę głosu danego lektora lub wręcz przeciwnie. Głosy lektorów towarzyszą nam każdego dnia. Wiele z nich jesteśmy w stanie rozpoznać.

Podkładanie głosów: co powinieneś widzieć?

Podkładanie głosów jest stosowane nie tylko w postprodukcji zagranicznych filmów. Podkładanie głosów stosuje się także w spotach reklamowych. Podkładanie głosów może zostać wykorzystane także w innego rodzaju produkcjach. Podkładanie głosów wymaga zatrudnienia lektora. Na rynku pojawiły się firmy, które specjalizują się w nagrywaniu głosów bardzo różnych lektorów. To swoisty bank głosów. Bank głosów lektorskich to firma, w której można znaleźć bogatą bazę polskich i zagranicznych głosów. Bank głosów umożliwi szybkie znalezienie głosu, który będzie idealnie pasował do indywidualnego projektu danego klienta.

Bank głosów lektorskich: jak to działa?

Bank głosów lektorskich to bardzo bogaty bank głosów niezwykle różnorodnych. Kliencie, których interesuje podkładanie głosów znajdą w bank głosów lektorskich zarówno głosy damskie, jak i męskie. Korzystając z bank głosów klienci mogą posłuchać, jak brzmią głosy poszczególnych lektorów. Z pewnością jest to dużym ułatwieniem w wybraniu idealnie pasującego głosy do danego projektu. W banku klienci znajdą między innymi głosy czołowych polskich lektorów, których barwa głosu jest doskonale znana tysiącom słuchaczy i telewidzów.