24 czerwca 2024

Odpowiednie meble do nowoczesnego wnętrza

Odpowiednie meble do nowoczesnego wnętrza

Trendy wnętrzarskie – podobnie jak te modowe – zmieniają się. Wskazać można jednak kilka z nich, które towarzyszą nam od lat. Tak jest, jeśli chodzi o białe meble. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na białe meble w swoim domu. Prawdziwym hitem są meble drewniane białe. Dlaczego warto postawić na meble w kolorze białym?

Jak to się zaczęło?

Moda na białe meble wywodzi się ze Skandynawii. To właśnie tam właściciele mieszkań szukali rozwiązań, które pozwolą wprowadzić do przestrzeni mieszkalnej nieco światła. Przyjmuje się, że prekursorem urządzania wnętrz w jasnych kolorach jest Carl Larsson. Ten szwedzki malarz i architekt jest autorem cyklu obrazów, na których przedstawił wnętrza stworzone przez jego żonę. Stały się one inspiracją dla tysięcy ludzi, którzy mieli dość mroku, zimy i ciemności. Styl skandynawski błyskawicznie przywędrował do innych regionów Europy. Dzisiaj jest jednym z bardziej popularnych, a białe meble są jego nieodłącznym elementem.

Przede wszystkim ponadczasowość

Mówiąc o białych meblach, trzeba przede wszystkim podkreślić, że są to meble ponadczasowe. Decydując się na białe meble sosnowe, można być pewnym, że wnętrze nigdy nie wyjdzie z mody. Co ważne, biel sprawia, że wnętrze zachwyca świeżością i lekkością. Jednocześnie daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o dodatki.

Z bielą świetnie komponują się zarówno kolory lekkie, delikatne, jak i te mocne, intensywne, wyraziste. Biel jest świetnym tłem, którego możliwości bez wątpienia warto wykorzystać Białe meble to prawdziwy hit. Wie o tym każdy producent mebli białych.