24 czerwca 2024

Oświetlenie szynowe: dla najbardziej wymagających

Oświetlenie szynowe: dla najbardziej wymagających

Jeszcze kilka lat temu jeśli chodzi o wybór oświetlenia wewnętrznego, to w naszych polskich sklepach mieliśmy dość skromny wybór. Dzisiaj to już przeszłość. Na rynku pojawiło się oświetlenie szynowe, które w wielu domach już zastąpiło tradycyjne żyrandole. Skąd wzięła się jego popularność?

Proste formy, ale duże możliwości

Oświetlenie szynowe jest bardzo uniwersalne i wszechstronne. Oświetlenie szynowe daje jasne o obfite światło, a więc świetnie spisze się w roli oświetlenia ogólnego w salonie czy pokoju dziennym. Cechą charakterystyczną, którą wyróżnia się oświetlenie na szynie są ruchome, przymocowane właśnie do tej szyny reflektorki. W efekcie oświetlenie na szynie sprawdzi się, jako oświetlenie punktowe na przykład w kąciku do czytania. Oświetlenie na szynie można montować do sufitu lub do ściany; zwiększa to zdecydowanie możliwości aranżacji wnętrza.

Do jakich wnętrz pasuje najlepiej?

Reflektory na szynie to oświetlenie o bardzo prostych kształtach. Reflektory na szynie najlepiej prezentują się w loftach. Ale reflektory na szynie dobrze prezentują się również we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Reflektory szynowe montuje się sprawnie i szybko. Reflektory szynowe można wykorzystać do oświetlenia każdego pomieszczenia; reflektory szynowe mogą być jedynym lub dodatkowym źródłem światła. Oświetlenie to może być jedno- lub trójfazowe.

Oświetlenie szynowe zyskuje coraz większą popularność. Więcej o możliwościach jego wykorzystania możecie przeczytać również w naszym innym artykule.