24 czerwca 2024

Podkładanie głosów: jak pracuje lektor?

Słuchawki

Podkładanie głosów jest konieczne przy produkcji spotów reklamowych, różnego rodzaju komunikatów głosowych, filmów. Tego typu produkcji powstaje każdego dnia mnóstwo; zapotrzebowanie na głosy jest więc bardzo duże. Z potrzeby tej powstały firmy, które współpracują z profesjonalnymi lektorami. Korzystając z bazy głosów, którą udostępnia bank głosów lektorskich, każdy klient ma szansę znaleźć głos idealny do reklamy radiowej albo telewizyjnej, filmu szkoleniowego itp.

Bank głosów: jakimi głosami dysponuje?

Bank głosów lektorskich jest bardzo bogatą bazą głosów damskich i męskich. Są w niej głosy najbardziej doświadczonych, pracujących w zawodzie od lat lektorów, ale też głosy mniej znane szerokiej publiczności. Wchodząc na stronę www banku głosów w poszukiwaniu głosu idealnego do swojej produkcji każdy klient ma możliwość odsłuchania krótkiego nagrania poszczególnych lektorów; dzięki temu wybór jest o wiele bardziej prosty. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „O podkładaniu głosów słów kilka”.

Bank głosów: głosy najbardziej popularne

W dobrym banku głosów klienci wybiorą do swojej produkcji głosy lektorów, które zna cała Polska. Najczęściej są to lektorzy, którzy swój zawód wykonują już od kilku dekad. Oczywiście baza głosów nie ogranicza się jedynie do znanych postaci. Są także głosy mało jeszcze znane. Cechą, która najbardziej pożądana jest u lektora to przede wszystkim ciepła i niska barwa głosu. Takie głosy najbardziej przypadają do gustu słuchaczom.