24 czerwca 2024

Przygotowanie pierwszej kąpieli noworodka

Przygotowanie pierwszej kąpieli noworodka

Przed pierwszą kąpielą maluszka w domu wielu rodziców zastanawia się jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka. Jak przygotować się do pierwszej kąpieli noworodka w domu, aby się nie denerwować, że wyrządzimy dziecku krzywdę. Postaramy się podpowiedzieć jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka.

Zanim zaczniesz kąpać maluszka

Jak przygotować kąpiel noworodka – to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które po raz pierwszy mają zamiar samodzielnie wykąpać  swoje dziecko. Pierwsze wskazówki jak przygotować kąpiel noworodka na pewno zostały przekazane w szkole rodzenia. Kilka dodatkowych podpowiedzi jak przygotować kąpiel noworodka z pewnością się jednak jeszcze przyda. Zgromadzenie wszystkich potrzebnych rzeczy w pomieszczeniu, w którym będzie odbywała się kąpiel maluszka na pewno ułatwi kąpiel. Pierwsza kąpiel noworodka nie musi odbywać się w łazience. Ważne, aby pierwsza kąpiel noworodka miała miejsce, w który nie ma przeciągów i jest ciepło, ale nie gorąca. Odpowiednia temperatura pomieszczenia, w którym odbędzie się pierwsza kąpiel noworodka to 22-23 stopnie.

Rzeczy, które są niezbędne

Oprócz wanienki należy przygotować również tetrową pieluszką do ułożenia na dnie wanienki. W sklepach z artykułami dla niemowląt można też kupić specjalną matę z gąbki. Koniecznie należy przygotować także kosmetyki przeznaczone dla dzieci od pierwszego dnia życia, duży ręcznik, waciki i patyczki do czyszczenia uszu. Więcej osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.