15 lipca 2024

In vitro – obalamy najbardziej krzywdzące mity

In vitro - obalamy najbardziej krzywdzące mity

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy nie nadszedł już czas na leczenie in vitro Łódź nie ukrywają, że mają pewne wątpliwości związane z tego rodzaju krokiem. Wątpliwości te nie wynikają jednak z niepewności, czy chce się mieć potomstwo.

Znacznie częściej są one generowane przez mity, z jakimi in vitro Łódź walczy już od wielu lat. Czas, abyśmy obalili te najbardziej szokujące. Choć bowiem są niedorzeczne, sprawiają jednocześnie, że wiele osób nadal obawia się skorzystania z szansy, jaką może być dla nich in vitro klinika Łódź.

Czy in vitro jest metodą eksperymentalną?

Zwolennikami teorii, w myśl której zapłodnienie in vitro Łódź to eksperyment, który nie jest do końca przebadany i którego efekty mogą nas jeszcze zaskoczyć, są zwykle osoby, które nie mają nic wspólnego z walką o rodzicielstwo. Co smutne, są to również osoby, które nie wiedzą nawet, na czym polega wspomniany zabieg.

Warto więc przypomnieć, że Luise Brown – pierwsze dziecko, o którym wiemy, że pojawiło się na świecie dzięki in vitro – przyszła na świat jeszcze w roku 1978. Co więcej, Luise została mamą dwóch chłopców poczętych naturalnie!

Po co in vitro, skoro mamy naprotechnologię?

Mit o tym, że naprotechnologia może zastąpić in vitro po raz kolejny bazuje na niezrozumieniu. Warto podkreślić więc, że ta pierwsza jest metodą diagnozowania niepłodności, a nie jej leczenia. In vitro nie ustala przyczyn niemożności zajścia w ciążę. Nie służy też ustaleniu, kiedy nastąpi owulacja.

Jest metodą, dzięki które radości z macierzyństwa i ojcostwa mogą doświadczyć osoby, które w innych okolicznościach nie miały takiej możliwości. Tu warto podkreślić, że wiemy o tej metodzie coraz więcej, a to wpływa na wzrost jej skuteczności.