24 czerwca 2024

Kiedy zgłosić się na badania słuchu?

Kiedy zgłosić się na badania słuchu?

Badanie słuchu powinno być wykonywane co jakiś czas u każdej osoby, żeby sprawdzić czy narządy słuchu nadal pracują tak samo dobrze. To obowiązkowe badanie zwłaszcza u tych osób, które pracują w hałasie, który ma przecież wpływ na uszy i może spowodować niedosłuch.

Regularne badania powinny wykonywać również wszystkie osoby po 45 roku życia, przy czym warto się badać 2 razy w roku. Bezpłatne badanie słuchu Kraków pozwala w porę dostrzec ewentualny problem, a także dobrać stosowne rozwiązanie, jeśli okaże się to konieczne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Dlaczego warto zgłaszać się na badania?

Słuch jest ważnym zmysłem, dzięki któremu możemy porozumiewać się z innymi i rozpoznawać otoczenie. Jednocześnie nasze życie byłoby o wiele uboższe, gdybyśmy nie mogli na przykład słuchać muzyki czy rozmawiać z bliskimi przez telefon, gdy są daleko.

Tym bardziej powinniśmy dbać o narządy słuchu, które to umożliwiają. Zgłoszenie się na badania kontrolne pozwoli w porę dostrzec problemy ze słuchem i podjąć działania, które pozwolą powrócić do lepszego słyszenia. Badanie słuchu Kraków kierowane jest przede wszystkim do osób starszych, u których pewne ubytki już się pojawiają. Dzięki badaniu możliwe jest dopasowanie do potrzeb konkretnej osoby odpowiedniego aparatu słuchowego.

Aparaty słuchowe w Krakowie – oferta

Aparaty słuchowe Kraków to oferta doboru stosownych aparatów dla osób potrzebujących. Ceny aparatów są różne, dlatego można je dobrać także do możliwości finansowych pacjenta. Można także ubiegać się o refundację kosztów za pośrednictwem NFZ. W specjalistycznych gabinetach w Krakowie prowadzone są badania, jak i sprzedaż aparatów. Wszystko po to, by każdy mógł cieszyć się lepszym słuchem!