24 czerwca 2024

Pielęgnacja cery problemowej krok po kroku

Pielęgnacja cery problemowej krok po kroku

Cera tłusta bywa kłopotliwa i trudna do okiełznania. Nadprodukcja sebum sprzyja powstawaniu niedoskonałości skóry i powoduje jej błyszczenie, jednak można temu zaradzić. Prawidłowa pielęgnacja cery tłustej to przede wszystkim stworzenie własnej rutyny – regularne dbanie o kondycję skóry może przynieść niespodziewane rezultaty. Jak dbać o cerę tłustą?

Po pierwsze: oczyszczanie

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy nie podlega negocjacjom – kosmetyki przeznaczone do mycia cery tłustej nie zatykają porów i nie wysuszają skóry. Kluczem do sukcesu jest utrzymanie regularności. Systematyczna pielęgnacja cery tłustej wspomaga walkę z uciążliwymi wypryskami, rozszerzonymi porami i innymi niedoskonałościami skóry, które mogą pojawiać się z powodu nadmiaru sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe.

Pielęgnacja skóry tłustej może oznaczać oczyszczanie żelami lub syndetami, czyli mydłami medycznymi albo oczyszczanie za pomocą olejków. Olejowanie skóry tłustej wbrew pozorom jest bardzo skuteczne, a prawidłowa pielęgnacja, na przykład olejkiem jojoba czy olejem lnianym, pomaga pozbyć się wyprysków i zaskórników.

Po drugie: nawilżanie

Brak dbałości o odpowiednie nawilżenie cery tłustej to podstawowy błąd, który wpływa na złą kondycję skóry. Pielęgnacja cery tłustej wymaga stosowania lekkich kremów o działaniu nawilżającym, ewentualnie nawilżająco matującym. Warto wybierać kremy do cery tłustej o żelowej konsystencji – takie kosmetyki nie zapychają porów, a jednocześnie koją podrażnienia.

Nocna pielęgnacja skóry tłustej to głównie bogate w substancje odżywcze kremy regulujące pracę gruczołów łojowych. Preparaty z witaminą C, kwasem hialuronowym i koenzymem Q10 skutecznie nawilżają skórę twarzy widocznie poprawiając jej kondycję.