19 maja 2024

Czy warto decydować się na wynajem długoterminowy?

Czy warto decydować się na wynajem długoterminowy?

Utrzymywanie własnego samochodu to dodatkowe koszty, szczególnie kiedy jest się przedsiębiorcą i potrzebuje większej ilości aut do firmy. Jak zorganizować flotę, żeby było to jak najbardziej korzystnie? Co jest lepsze – wynajem długoterminowy czy leasing?

Wynajem na długi termin czy leasing

Kiedyś dość popularnym rozwiązaniem był leasing na auto. Obecnie na rynku dostępna jest jeszcze inna alternatywa, jaką są auta na abonament. Wiele osób zastanawia się, która z tych dwóch opcji, wynajem długoterminowy czy leasing, jest lepsza? Na tak postawione pytanie nie ma jednak dobrej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, jakie są potrzeby konkretnego klienta.

Najem długoterminowy wydaje się droższy, jednak firma wynajmująca zajmuje się wszystkimi działaniami i kosztami związanymi z eksploatacją takiego samochodu, oczywiście z wyjątkiem paliwa. Po zakończeniu umowy klient ma możliwość odkupić auto, jednak nie jest do tego zobligowany i zazwyczaj decyduje się je po prostu oddać. W tradycyjnym leasingu z odkupem, o wszelkie naprawy, przeglądy itp. klient musi zadbać sam.

Warto wynająć auto długoterminowo

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć, czy lepszą opcją dla niego będzie wynajem długoterminowy czy leasing. Wynajem długoterminowy aut to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i nie chcą same zajmować się autem i ponosić dodatkowych kosztów w razie nieprzewidzianych napraw. Leasing wybierają zazwyczaj klienci, którzy myślą o odkupie samochodu na koniec umowy. Więcej informacji oraz ciekawe oferty na najem długoterminowy można znaleźć na stronie internetowej.