15 lipca 2024

Leasing czy długoterminowy wynajem samochodu?

Leasing czy długoterminowy wynajem samochodu?

Utrzymywanie floty samochodowej w firmie to dodatkowe koszty i obowiązki. Często zakup własnych samochodów okazuje się nieopłacalny. Na jaką opcję zatem się zdecydować? Co będzie lepsze – wynajem długoterminowy czy leasing?

Wynajem czy leasing – co wybrać?

Leasing na auto to rozwiązanie, które od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jest to wygodna opcja, ponieważ nie trzeba ponosić dużych kosztów, a po skończeniu umowy można odkupić samochód w korzystnej cenie. Jednak koszty eksploatacji takiego auta, wszelkie naprawy, przeglądy oraz likwidacja szkód powstałych wskutek wypadków komunikacyjnych leży po stronie klienta.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego leasingu jest cieszący się coraz większą popularnością wynajem długoterminowy aut, na który decyduje się coraz więcej firm. 

Zalety wynajmu długoterminowego

Najem długoterminowy doskonale sprawdza się w przypadku klientów biznesowych, którzy potrzebują rozbudowanej floty, a nie chcą zanadto angażować się w jej utrzymanie. Ale nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby z tego rozwiązania korzystali też klienci indywidualni czy firmy potrzebujące pojedynczych samochodów. Auta na abonament oprócz zakupu paliwa nie wymagają żadnych dodatkowych nakładów. Wynajmująca je firma dba o regularne przeglądy, naprawy czy wymianę opon, a co kilka lat samochód można wymienić na zupełnie nowy.