Przekaźnik czasowy znajduję coraz szersze zastosowanie zarówno w elementach systemów automatyki przemysłowej, jak i tej stosowanej w gospodarstwach domowych. Można powiedzieć, że przekaźnik czasowy, wszedł już na dobre do nowoczesnej elektroniki, która otacza nas z każdej strony.
Działanie przekaźnika
Przekaźnik czasowy działa w niezwykle prosty sposób. Reaguje on wyłączeniem lub załączeniem po przekroczeniu pewnej ustalonej przez nas wartości fizycznej. Tą może być napięć, natężenie prądu, a także ciśnienie lub tez temperatura. To, przy jakiej wartości danego parametru nastąpi zmiana, zależy tylko i wyłącznie od nas. Tą programuje się za pośrednictwem konsoli i programu komputerowego.
Ten pozwala nie tylko na zaprogramowanie samego działania, ale pozwala nam też uzyskać pełną kontrolę nad przekaźnikiem. Jesteśmy też w stanie całkowicie edytować, kompilować i transferować program do przekaźnika. Program komputerowy umożliwia nam też pełne monitorowanie urządzenia i dostarcza wszelkich niezbędnych informacji takich jak ilość wejść, wyjść. Przekaźniki mogą być zastosowane w urządzeniach wentylacyjnych, sygnalizacji, ogrzewaniu czy też na przykład oświetleniu.
Urządzenie wielofunkcyjne
Jednym słowem przekaźniki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba załączania i wyłączania urządzenia, bez konieczności angażowania do tego osoby fizycznej. Ich zastosowanie jest szczególnie potrzebne przy tych urządzeniach, które wymagają bardzo dokładnych ustawień i sterowania. Dla nas zastosowanie przekaźników oznacza zaś oszczędność czasu.
Więcej wpisów
Standardy jakości w zarządzaniu: Klucz do sukcesu z ISO 9001 2015
Nowe Perspektywy Rozwoju Organizacji dzięki ISO 9001 2015
Jak norma ISO 9001:2015 wpływa na poprawę jakości zarządzania w firmach