15 lipca 2024

Jakie wizytówki warto zamówić?

Jakie wizytówki warto zamówić?

Bardzo ważnym elementem wizualnej identyfikacji firmy są wizytówki. Wymiana kontaktów w postaci wizytówki to nieodłączny element każdego spotkania biznesowego w każdej branży. Zdecydowanie najbardziej popularne są wizytówki papierowe. Może warto jednak postawić na bardziej nowoczesne wizytówki plastikowe.

Wizytówki plastikowe: na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy wizytówki plastikowe czy papierowe powinniśmy pamiętać o tym, że idealny rozmiar wizytówki to taki, który pozwoli na wygodne schowanie jej w wizytowniku lub portfelu. Do niedawna zamawiano głównie wizytówki o wymiarach 90×50 milimetrów. Dzisiaj chętnie zamawiane są wizytówki w troszkę mniejszym rozmiarze, bo 85×55 milimetrów. Ten rozmiar sprawia, że wizytówki idealnie mieszczą się zarówno w portfelu, jak i w wizytowniku. Wizytówki mogą mieć oczywiście także niestandardowe wymiary, ale jest to rzadkość.

Dlaczego warto wybrać wizytówki plastikowe?

Na pewno tym, co przemawia za tym, aby zamówić druk plastikowych wizytówek jest to, że są one bardziej trwałe niż te wydrukowane na papierze. Wizytówki plastikowe są także bardzo odporne na wilgoć i światło. Na pewno osoba, która zdecyduje się na zamówienie wizytówek plastikowych zostanie przez odbiorcę zapamiętana na dłużej. Wizytówki mogą zostać wykonane nawet według własnego wzoru klienta. Mogą też zostać zaprojektowane przez grafika w drukarni.

Wizytówki na podłożu plastikowym są bardzo trwałe, nic więc dziwnego, że ich wykonanie zamawia coraz więcej osób.