19 maja 2024

Jakie znaczenie ma monitorowanie przesyłek?

Jakie znaczenie ma monitorowanie przesyłek?

Jeżeli sporadycznie wysyłamy bądź zamawiamy jakieś produkty za pośrednictwem Internetu i wybranej firmy kurierskiej, jeżeli pierwszy raz wysyłamy przesyłkę zagranicę, śledzenie przesyłek zagranicznych może nie mieć dla nas zbyt dużego znaczenia. Jeżeli jednak prowadzimy sklep internetowy i wciąż wysyłamy sprzedawane produkty do innych państw, monitorowanie przesyłek ma dla nas ogromne znaczenie.

Klient powinien wiedzieć gdzie jest przesyłka

Słynne przysłowie „klient nasz pan”, ma tutaj swoje zastosowanie. Klient, który kupuje produkty z naszego sklepu online, oczekuje ekspresowej przesyłki oraz możliwości jej monitorowania. Dlatego wybierając firmę kurierską, z którą podpiszemy umowę, jedną z funkcji jakiej będziemy oczekiwać, będzie śledzenie przesyłek międzynarodowych i krajowych z naciskiem na te pierwsze, albowiem droga paczki za ocean jest dłuższa.

W zależności od rodzaju przesyłki, możemy wysłać produkty przesyłką standardową, ekspresową, z zaznaczeniem delikatnej zawartości czy też innej ważnej dla odbiorcy opcji. Kupujący otrzyma od nas nie tylko potwierdzenie zapłaty, ale również numer przesyłki i nazwę przewoźnika. Wtedy śledzenie przesyłek jest możliwe.

Gdzie wysyłamy paczki?

Paczki mogą być wysyłane pod każdy wskazany adres, pod warunkiem że jest on pełny i wysyłka do tego kraju jest możliwa. Paczki krajowe najłatwiej nadać, i mogą być one wysłane bezpośrednio pod wskazany adres bądź do punktu odbioru, co jest także korzystną opcją dla kupującego. Śledzenie przesyłek na podstawie numeru listu przewozowego to możliwość monitorowania ich od momentu wysłania, aż do dostarczenia pod wskazany adres.