24 czerwca 2024

Japońska klasyka na stałe w popkulturze

Japońska klasyka na stałe w popkulturze

Dragon Ball to kultowa manga, jak i seria anime, która podbiła serca tysięcy fanów na całym świecie. Po raz pierwszy pojawiła się ona w latach 80 w Japonii, a jej pomysłodawcą oraz ilustratorem był i nadal jest Akira Toriyama. Mangaka swoją historią trafi w gusta młodszych, jak i starszych odbiorców co sprawiło, że na rynku szybko zaczęły pojawiać się figurki Dragon Ball.

Opowieść o bohaterach, niesamowitych przygodach oraz widowiskowych starciach na tyle okazała się być oryginalna i fascynująca, że czerpać zaczęli z niej inni twórcy, którzy w dzisiejszych czasach bez wstydu się do tego przyznają. Nic więc dziwnego, że gadżety Dragon Ball po dziś dzień cieszą się ogromną popularnością, a ich kolekcjonerzy z dumą prezentują swoje okazałe zbiory.

Niezwykła wyprawa, która zmieniła losy Ziemi

Oglądając pierwsze odcinki Dragon Ball widz z pewnością nie spodziewa się tego, w jaki sposób potoczy się ta seria. Od pierwszych odcinków poznaje on losy małego i niezwykłego chłopca Son Gokū, który wraz z nowo poznaną przyjaciółką Bulmą postanawia odnaleźć smocze kule, będące w stanie spełnić każde życzenie.

Jest to podróż pełna zagadek, akcji oraz humoru. Podczas jej trwania widz poznaje wielu bohaterów, którzy do dziś, w formie figurki Dragon Ball, stoją na niejednej półce w mieszkaniu. To, co z pewnością zaskoczy niejedną osobę, rozpoczynającą swoją przygodę z tą serią, to fakt, że z niewinnej i pełnej humoru historii, przeradza się ona w widowiskowe starcia, mające na celu ochronić planetę Ziemię przed zagładą. Akira Toriyama zadbał o to, aby Dragon Ball zaskakiwał na wielu płaszczyznach fabularnych, przez co jest doceniany przez liczne grono fanów.

Ponadczasowa i unikalna seria Dragon Ball

W dzisiejszych czasach każdy sklep Dragon Ball nadal cieszy się ogromną popularnością. Wciąż powstają nowe odcinki serii, a fanów, szukających gadżetów Dragon Ball oraz figurek, przybywa. I nie powinno to nikogo dziwić, gdyż Son Gokū, Vegeta, Bulma, Piccolo i inni z pewnością stali się bohaterami niejednej osoby. Przekonać się o tym można odwiedzając liczne fanowskie strony, czy też blogi poświęcone tej tematyce.