24 czerwca 2024

Odbierz wyniki i miej pewność że jesteś zdrowy

Odbierz wyniki i miej pewność że jesteś zdrowy

Obecnie możemy samodzielnie odebrać wyniki krwi z punktu badań, za pomocą specjalnego kodu bądź mogą one być wysłane bezpośrednio na podany adres email. Interpretacja wyników krwi nie jest trudna, wystarczy tylko kierować się dostępnymi tabelami norm, jakie udostępniane są na stronie laboratorium. Jeżeli wyniki badań krwi interpretacja cię zaniepokoi, zawsze możesz umówić się na wizytę do lekarza prowadzącego, który rozwieje wszelkie wątpliwości i poda właściwą i bardziej szczegółową interpretację.

Kiedy należy uda się na badania krwi?

Z pewnością nie raz zastanawiasz się, kiedy powinieneś iść na badanie krwi, aby właściwie dbać o swoje zdrowie. Nawet jeżeli nic nas nie boli, warto regularnie badać się, a badanie krwi jest dostępne dla każdego pacjenta bezpłatnie, zgodnie z obowiązującą umową NFZ samo badanie to zaledwie ukłucie igłą i pobranie kilkunastu mililitrów krwi, co pozwala na ogólną ocenę stanu zdrowia pacjenta.

Wystarczy zrobić badania w laboratorium, a interpretacja wyników krwi online przyjdzie wprost na adres email. Czasami okres między badaniami a wizytą u lekarza jest bardzo długi, dlatego samodzielna interpretacja pozwali wykluczyć nam zagrożenie dla zdrowia.

Jak wykonać taką interpretację?

Zastanawiasz się czy wyniki krwi interpretacja jest możliwa w domowych warunkach? Wiele słyszałaś o fachowych forach medycznych oraz udostępnianych przez lekarzy gotowych interpretacji? Czy potrzebujesz fachowej wiedzy, aby wykonać interpretację samodzielnie?

Tutaj najważniejsza jest tabela norm. Każde laboratorium oprócz wyników badań krwi przesyła pacjentowi także tabelę norm, a jeżeli twoje wyniki mieszczą się w tej tabeli bądź nieznacznie odbiegają od normy, to znaczy że jesteś zdrowy. Dla pewności warto oczywiście udać się na wizytę lekarską.