24 czerwca 2024

Profesjonalne reklamy animowane

Profesjonalne reklamy animowane

Animowana grafika to świetny sposób na stworzenie reklamy. Język animacji jest rozumiany przez wszystkie kategorie wiekowe. Pozwala przekazać pomysły i sugestie marki dużej liczbie osób. Dlatego filmy reklamowe są tak popularne i chętnie wykorzystywane przez producentów.

Zalety reklamy animowanej

Animacje reklamowe przyczyniają się do szybkiej i skutecznej promocji usług i produktów firmy, a także zwiększają lojalność klientów wobec marki. Według statystyk film z ciekawą fabułą zwiększa konwersję na stronie o 40-60%. Studio video jest w stanie stworzyć reklamy animowane dostosowane do oczekiwań danej grupy odbiorców. Animacja jest wykorzystywana nie tylko w reklamie komercyjnej, ale także w reklamie społecznościowej, tworzone są też reklamy telewizyjne. Rysowane postacie mogą lepiej przekazywać odbiorcom przydatne informacje.

Zasady tworzenia filmów reklamowych

Produkcja spotów reklamowych jest szczególnie chętnie wykorzystywana, kiedy trzeba pokazać to, co tak naprawdę nie istnieje lub produkty czy usługi są przeznaczone dla odbiorców dziecięcych. Konieczne jest mówienie o zaletach marki w imieniu obiektu nieożywionego lub reklamy nie można sfilmować. Istnieje kilka zalet korzystania z animacji w dziedzinie reklamy. Pierwszy ma charakter psychologiczny. Animowane postacie wywołują bardziej wspierające podejście niż postacie z tradycyjnych reklam video. W takim przypadku video jest postrzegane jako rozrywka lub gra, a nie sposób zmuszenia widza do zakupu produktu lub zamówienia usługi.