24 czerwca 2024

Kilka informacji o wizytówkach na podłożu plastikowym

Kilka informacji o wizytówkach na podłożu plastikowym

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku wizytówki straciły sens. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Wizytówki są wciąż używane zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy. W przypadku firm wizytówki są bardzo ważnym elementem wizualnej identyfikacji. Tradycyjnie druk wizytówek odbywa się na podłożu papierowym. Dzisiaj możliwy jest również druk wizytówek na podłożu plastikowym.

Wizytówki PCV: dlaczego warto je zamówić?

Druk wizytówek na podłożu plastikowym to oferta, którą na pewno warto wziąć pod uwagę. Wizytówki PCV w porównaniu z tymi na podłożu papierowym są o wiele trwalsze. Wizytówki PCV nie boją się światła, nie straszna jest im także wilgoć. Do tego na pewno wizytówki PCV  przyciągną uwagę osób, którym zostaną wręczone. W ofercie można znaleźć również wizytówki przezroczyste. Wizytówki przezroczyste wyróżniają się trwałością. Wizytówki przezroczyste to doskonały wybór dla tych, którzy cenią jakość i oryginalny dizajn. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule „Jakie wizytówki warto zamówić?”.

Zamawiasz druk wizytówek: o tym musisz pamiętać

Wizytówka może być oryginalna, wtedy na pewno zwróci uwagę na osobę, która ją wręcza. Ale nie może być niepraktyczna, a więc taka, której nie da się schować bez problemu do portfela albo wizytownika. Optymalny kształt wizytówki to prostokąt, a wymiary to 90×50 milimetrów. To wizytówki w standardowym rozmiarze, coraz częściej jednak zamawiane są wizytówki w rozmiarze  85×55 milimetrów. Coraz częściej wybierane są wizytówki w tym drugim rozmiarze.