24 czerwca 2024

Liczniki energii elektrycznej

Liczniki energii elektrycznej

Każdy, kto pobiera energię elektryczną musi rozliczyć się ze swoim dostawcą. Bez względu na to, kto sprzedaje nam prąd, możemy się z nim rozliczyć tylko na podstawie wskazań, które wykaże licznik prądu.

Rodzaje liczników używanych przez sprzedawców prądu

Polscy sprzedawcy energii elektrycznej mogą wykorzystywać różne rodzaje liczników. Wyjątkowo popularny jest indukcyjny licznik prądu. Licznik prądu indukcyjny zbudowany jest między innymi z wykonanej z aluminium tarczy, która obraca się i wskazuje ilość zużytej energii elektrycznej. Jakie zużycie zostało wskazane przez licznik energii elektrycznej, musi zostać wskazane przez inkasenta. Dzisiaj zużycie prądu może zostać sprawdzone także zdalnie. Umożliwia to elektroniczny licznik energii elektrycznej. Elektroniczny licznik energii elektrycznej może zostać odczytany bez wizyty inkasenta. Licznik energii elektrycznej ma ogromną przewagę nad indukcyjnym. Elektroniczny licznik energii elektrycznej jest od niego bardziej precyzyjny.

Jakie liczniki prądu kupić?

Każdy, kto buduje dom musi podjąć decyzję o tym, jaki licznik energii chce w nim zamontować. Większość osób wybiera licznik energii, który jest nowoczesny i bardzo dokładny. Warto wspomnieć jeszcze o bardzo nowoczesnych licznikach. Na rynku pojawiły się inteligentne liczniki elektryczne. Tak zwane inteligentne liczniki elektryczne umożliwiają jeszcze dokładniejsze rozliczanie się ze sprzedawcą. Inteligentne liczniki elektryczne to jeszcze niestety rzadkość.