24 czerwca 2024

O pracy lektora

Mikrofony

Dubbingowanie filmów to tylko zaledwie część pracy lektora. O wiele częściej lektorzy podkładają głosy pod filmy reklamowe, nagrywają audioprzewodniki albo audiobooki. Znalezienie idealnego głosu do swojej produkcji ułatwia internetowy bank głosów lektorskich.

Bank głosów: jakie głosy można znaleźć?

Bank głosów to bogata baza nagrań głosów damskich i męskich. Są wśród nich nagrania lektorów, którzy polscy widzowie rozpoznają bezbłędnie już po wypowiedzeniu przez nich zaledwie kilku słów. To głosy lektorów, którzy w tym zawodzie pracują od lat. Oczywiście w bazie zamieszczone zostały również nagrania lektorów, którzy pracę w tym zawodzie dopiero rozpoczynają. Są to więc głosy jeszcze nie znane szerszej publiczności. Więcej na temat banku głosów osoby zainteresowane mogą przeczytać w naszym artykule „O podkładaniu głosów słów kilka”. Szukając profesjonalnego głosy dla swojego projektu warto pamiętać, że słuchacze najbardziej lubią słuchać lektora, który ma niską i ciepłą barwę głosu.

Bank głosów lektorskich: co jeszcze warto wiedzieć?

W banku głosów lektorskich można znaleźć głosy, które idealnie sprawdzą się w każdym projekcie. Zgromadzone w banku głosy mogą zostać wykorzystane w filmach szkoleniowych, fabularnych czy dokumentalnych. Oczywiście w profesjonalnie działającym banku głosów klienci mogą wybrać również głosy do filmów reklamowych. Wybranie idealnego głosy dla swojej produkcji ułatwiają zamieszczone na stronie internetowej banku krótkie nagrania. Ceny są uzależnione między innymi od czasu nagrania.

Tych, których zainteresował ten temat odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym poruszamy temat banku głosów lektorskich.