24 czerwca 2024

Popkulturowa manga i anime

Popkulturowa manga i anime

Stworzona przez Akirę Toriyama seria Dragon Ball to niepodważalnie sukces na skalę światową, który już od lat 80 XX wieku zbiera wokół siebie fanów z różnych krajów. Przedstawiona przez japońskiego mangakę historia Son Goku zainspirowała wiele osób, w różnym przedziale wiekowym.

Nie trzeba było długo czekać, by sklepy Dragon Ball i sprzedawane w nich gadżety, szybko stały się obiektami, które każdy widz chciał posiadać w swoim domu. Plakaty, figurki Dragon Ball, naklejki, mangi, główne postacie na plecakach, piórnikach, czy też elementach garderoby. Wiele osób z pewnością pamięta ten czas. Jak jednak te wszystkie fanowskie gadżety wyglądają w dzisiejszych czasach?

Liczy się jakość i oryginalność

Prawdziwy fan Dragon Ball, który czerpie satysfakcję z poszerzania swojej kolekcji, zwraca uwagę nie tylko na jakość wykonania danego produktu, ale i na jego oryginalność. Co zatem teraz oferują sklepy Dragon Ball

  • Figurki Dragon Ball – to bardzo popularny gadżet, który doceniany jest za wysoką jakość wykonania oraz za prezencję. Liczy się skala modelu postaci, jej poza oraz intensywność kolorów. Figurki Dragon Ball często są rzeźbione ręcznie, przez artystów z Japonii. Znani producenci to na rynku między innymi: Bandai, Banpresto, Megahouse.
  • Gadżety Dragon Ball – figurki to nie wszystko. Fani bardzo często, jak za starych dobrych czasów, nabywają kubki, przypinki, koszulki, poszewki i inne akcesoria, które w codziennych czynnościach podkreślają fakt, że jest się fanem. 

Ponadczasowa inspiracja dla wielu twórców

Dragon Ball to niepodważalnie sukces osiągnięty na dużą skalę. Dzięki tej serii powstały również inne historie, których autorzy garściami czerpali z twórczości Akiry Toriyami. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach możemy cieszyć się tak znakomitymi tytułami jak Naruto, czy też One Piece.