24 czerwca 2024

Foteliki do samochodu – o czym warto pamiętać?

Foteliki do samochodu - o czym warto pamiętać?

Podróżowanie z dzieckiem pojazdem w sposób zgodny z prawem to podstawa, o której wiedzą wszyscy rodzice, odwiedzając sklep z fotelikami samochodowymi. Odpowiedniej jakości wyposażenie każdego auta jest w stanie zagwarantować ochronę malcowi zarówno podczas codziennego wyjazdu na zakupy, czy też dłuższej wyprawy na wakacje. Sprawdź, czym powinny odznaczać się bezpieczne foteliki samochodowe. 

Dobrej jakości fotelik to podstawa 

Atrakcyjny design to ważny aspekt, nie należy jednak zapomnieć o tym najważniejszym – bezpieczeństwie. Foteliki dla dziecka, między którymi wybierają rodzice, pochodzą od różnych producentów i dostępne są w różnym przedziale cenowym. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy:

  • są one odpowiednie dla dziecka (czy odpowiadają jego wadze i wzrostowi),
  • pozytywnie przeszły testy TUV oraz ADAC (ocena 3 to minimum, jeżeli chce się mówić o jakimkolwiek bezpieczeństwie),
  • dany model fotelika da się w sposób poprawny zamontować w samochodzie. 

Według przepisów prawnych foteliki samochodowe dla dzieci to obowiązek do momentu, aż brzdąc osiągnie 12 rok życia. Ten czas może się jednak przedłużyć, gdy nie nie będzie on mierzył przynajmniej 150 cm.

Warto postawić na sprawdzone sklepy 

Sklep z fotelikami samochodowymi to miejsce z pewnością o wiele bardziej sprawdzone niż supermarket. Obsługujący w nim sprzedawcy, jeżeli placówka określa się mianem profesjonalnej, są w stanie przedstawić podstawowe informacje o każdym z produktów, a w razie potrzeby dobrać bezpieczne foteliki dla dzieci do konkretnego typu pojazdu.