15 lipca 2024

Pierwsza kąpiel noworodka w domu

Pierwsza kąpiel noworodka w domu

Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka – jest to pytanie, które świeżo upieczeni rodzice zadają wyjątkowo często. Rodzice – najczęściej jest to mama – obawiają się, że maluchowi podczas kąpieli stanie się coś złego. Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka w domu, aby była ona jak najmniej stresująca? Jak się przygotować do pierwszej kąpieli noworodka by była ona przyjemnością dla dziecka i jego rodziców?

Rzeczy potrzebne do kąpieli

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi na temat tego jak przygotować kąpiel dla noworodka ułatwią wam nie tylko pierwszą, ale także następne kąpiele. Jak przygotować kąpiel dla noworodka -warto rozpocząć ją od przygotowania niezbędnych rzeczy. Oprócz wanienki potrzebna  jest także pieluszka lub specjalna mata z gąbki – układamy je na dnie wanienki. Konieczne są również kosmetyki – należy wybierać je, które przeznaczone są dla dzieci od pierwszych dni życia. Przygotujmy również duży ręcznik, kocyk lub rożek, waciki, preparat do pielęgnacji pępka oraz miękką szczotę do włosów.

Gdzie kąpać malucha?

Wielu rodziców zastanawiając się nad tym, jak przygotować kąpiel dla noworodka na pewno chciałoby wiedzieć czy kąpiel koniecznie musi odbyć się w łazience? Otóż nie. Pierwsza kąpiel noworodka odbyć się także w innym pomieszczeniu. Ważne jest tylko, aby pierwsza kąpiel noworodka odbywała się w pomieszczeniu, w którym jest ciepło. Temperatura w pomieszczeniu, w którym odbędzie się pierwsza kąpiel dziecka powinna wynosić około 22 stopni. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.